• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Loving You

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Becoming

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Mulan

  • Emma.

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Plus One

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Rent

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Vice

    ★★