Sort by
  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★

  • Cuttputlli

    ★★★½

  • Raksha Bandhan

    ★★★★★

  • Sita Ramam

    ★★★★★

  • Shamshera

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Vikram

    ★★★★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★★★½

  • Sarkaru Vaari Paata

    ★★★½

  • Jersey

    ★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Bachchhan Paandey

    ★★★★

  • The Kashmir Files

    ★★★½

  • Radhe Shyam

    ★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★½

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • Atrangi Re

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Chhorii

    ★★★★

  • Dhamaka

    ★★★

  • Sooryavanshi

    ★★★

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Hum Do Hamare Do

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Asakusa Arc

    ★★★★½

  • Shershaah

    ★★★★½

  • Mimi

    ★★★★★

  • Rang De

    ★★★★

  • Coolie No. 1

    ★★½

  • Indoo Ki Jawani

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★★

  • Khaali Peeli

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Dil Bechara

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★★

  • Baaghi 3

    ★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★½

  • Love Aaj Kal

    ★★★½

  • Malang

    ★★½

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★★½

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

    ★★★★½

  • Good Newwz

    ★★★★½

  • Prati Roju Pandaage

    ★★★½

  • Dabangg 3

    ★★★

  • Panipat

    ★★★

  • Pati Patni Aur Woh

    ★★★½

  • Marjaavaan

    ★★

  • Kaithi

    ★★★½

  • Housefull 4

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • War

    ★★★★★

  • Section 375

    ★★★★

  • Dream Girl

    ★★★★

  • Baadshah Pehlwaan

    ★★

  • Chhichhore

    ★★★★

  • Saaho

    ★★

  • Dear Comrade

    ★★★★

  • Super 30

    ★★★½

  • Kabir Singh

    ★★★★★

  • Article 15

    ★★★

  • Student of the Year 2

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Jersey

    ★★★½

  • Kalank

    ★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Luka Chuppi

    ★★★★

  • Total Dhamaal

    ★★½

  • Dev

    ★★½