• Not Okay

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Big Time

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Conversations with Friends

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Station Eleven

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Maid

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Blue Weekend

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Shoplifters of the World

    ★★

  • Bandsintown PLUS Presents: Charli XCX

    ★★★★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • CODA

    ★★

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Music

    ½

  • Good Morning

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Stardust

    ½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • We Are Who We Are