Sort by
  • White Noise

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story Collection

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • QT8: The First Eight

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Luce

    ★★½

  • Monos

    ★★★★★

  • Paradise Hills

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Apollo 11

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★½

  • The Mountain

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • Duran Duran: There's Something You Should Know

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • The Great Satan

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Border

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Wild Wild Country

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Upgrade

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★