Sort by
  • Glorious

    ★½

  • Revealer

    ½

  • Who Invited Them

    ★★

  • What Is a Woman?

  • The Twin

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ½

  • The Cellar

  • Life Is But a Dream

    ½

  • Dark Glasses

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Bhoothakaalam

    ★★★

  • Master

    ★★★½

  • The Runner

    ★½

  • Fresh

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • The Bones

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Inexorable

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • Hellbender

    ½

  • Mad God

    ★★★

  • She Will

    ★★½

  • Pig

  • Red Rocket

    ½

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Seance

    ★★

  • The Power

    ★★

  • Offseason

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Willy's Wonderland

  • Pleasure

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • The Sadness

    ★½

  • Kandisha

    ★½

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★½

  • For the Sake of Vicious

    ★★½

  • Violation

    ★★★★

  • I Am Lisa

    ★½

  • Hunted

    ★★½

  • Separation

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • I Blame Society

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • The Fall

  • Terror, Sisters!

    ½

  • White Girl

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • Adoration

    ★★★★½

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • In Search of Darkness

    ★★½

  • The Furies

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • #Like

    ★★

  • The Golden Glove

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • The Whistler

    ★½

  • In Fabric

    ★★★½