RSS feed for Callan
  • Extraction

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Black and Blue

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Point Blank

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • The Silence

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Triple Threat

    ★★½

  • Furie

    ★★★½

  • The Wolf's Call

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Serenity

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Revenger

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★