RSS feed for Callan

Callan has logged 155 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Safe

Safe

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Best Worst Movie

Best Worst Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silk

Silk

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mirageman

Mirageman

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Watch

The Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goon

Goon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dragon

Dragon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kill List

Kill List

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Project Nim

Project Nim

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
BKO: Bangkok Knockout

BKO: Bangkok Knockout

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spartan

Spartan

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Darkest Hour

The Darkest Hour

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightwatch

Nightwatch

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Splinter

Splinter

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rabies

Rabies

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
War of the Arrows

War of the Arrows

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry