RSS feed for Callan

Callan has logged 19 entries for films during July 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cypher

Cypher

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
London Boulevard

London Boulevard

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Senna

Senna

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ted

Ted

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rammbock: Berlin Undead

Rammbock: Berlin Undead

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry