RSS feed for Callan

Callan has logged 20 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
RoboCop

RoboCop

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon the Movie White: Victini and Zekrom

Pokémon the Movie White: Victini and Zekrom

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hwayi: A Monster Boy

Hwayi: A Monster Boy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wer

Wer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry