RSS feed for Callan

Callan has logged 64 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Colossal

Colossal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sky on Fire

Sky on Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Security

Security

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Crew

The Crew

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Life

Life

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Hunter's Prayer

The Hunter's Prayer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Ghost in the Shell Arise - Border 3: Ghost Tears

Ghost in the Shell Arise - Border 3: Ghost Tears

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Ghost in the Shell Arise - Border 2: Ghost Whispers

Ghost in the Shell Arise - Border 2: Ghost Whispers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Come and Find Me

Come and Find Me

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Parker

Parker

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ghost in the Shell Arise - Border 1: Ghost Pain

Ghost in the Shell Arise - Border 1: Ghost Pain

2013
×
★★★½
Edit this entry