RSS feed for Callan

Callan has logged 101 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Edit this entry  
25
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Prom Night

Prom Night

1980
×
Read the review Edit this entry  
23
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cold Hell

Cold Hell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry