RSS feed for Callan

Callan has logged 54 entries for family films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Minions

Minions

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon the Movie White: Victini and Zekrom

Pokémon the Movie White: Victini and Zekrom

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Curious George

Curious George

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry