RSS feed for Callan

Callan has logged 207 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Silence

The Silence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lift

The Lift

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
King of the Ants

King of the Ants

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Edit this entry