• Dashcam

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Night Raiders

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

    ★★

  • The Quieting

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Well Rounded

    ★★★½

  • Ghost

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Bing! Bang! Bi!

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

  • Nomadland

    ★★★

  • Beans

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • No Ordinary Man

  • Unpregnant

    ★★★

  • Pieces of a Woman

  • Liar

  • A New York Christmas Wedding

  • Hamilton

    ★★★

  • Ahead of the Curve

  • Were You Gay in High School?

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The 8th

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Art of Fallism

  • Swimmers

  • Bulletproof

  • The Dilemma of Desire

    ★★★

  • Transhood

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★

  • S.A.M.

  • Family

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • 2 Dollars

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Welcome to Chechnya

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Connective Tissue

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

    ★★★

  • The Gentlemen

  • A Brief History of the Unicorn

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Noelle

    ★½

  • Across, Beyond, and Over

  • Postmarked

  • Adeline, the Great

  • Let It Snow

    ★★½

  • Zanmi

  • Pompeii

  • Something in The Closet

  • Alice Júnior

    ★★★½