Sort by
  • Avengers: Infinity War

  • An Evening with Beverly Luff Linn

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

  • The Knife: Shaking the Habitual - Live at Terminal 5

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • Little Evil

    ★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • The Mummy

    ½

  • Okja

    ★★★★½

  • The Keepers

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Ghost in the Shell

  • Power Rangers

    ★★½

  • The Disaster Artist

  • The Boss Baby

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Ingrid Goes West

  • The Little Hours

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Split

    ★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Girl in the Box

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • The Night Of

    ★★★★★

  • The Neon Demon

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Miss Stevens

    ★★★★

  • Beware the Slenderman

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • My Scientology Movie

    ★★★

  • 7 Days in Hell

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Tweet

    ★★★★

  • Fifty Shades of Grey

  • Cool Cat Saves the Kids

    ½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Unfriended

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Guest

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Green Inferno

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★½

  • Mama

    ★★½

  • The Impossible

  • The Bourne Legacy

    ★★

  • Foodfight!

    ½

  • Drive

    ★★★½

  • Legion

  • Avatar

  • Gentlemen Broncos

    ★★★½

  • I Love You, Man

    ★★★½

  • Were the World Mine

    ★★★

  • Speed Racer

    ★★★½

  • Saw IV

    ★★★