Sort by

erin has logged 82 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Death Note Relight 1: Visions of a God

Death Note Relight 1: Visions of a God

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Impossible

The Impossible

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tweet

Tweet

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Starcrash

Starcrash

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cool Cat Saves the Kids

Cool Cat Saves the Kids

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry