Sort by
  • Hideo Kojima: Connecting Worlds

    ★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Super Hero

    ★★★½

  • Lynch/Oz

    ★★★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Power On: The Story of Xbox

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★½

  • Star Wars Biomes

  • Maggie Simpson in

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Soul

    ★★½

  • From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Greed

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • NiNoKuni

    ★★

  • Planet of the Humans

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Being Frank: The Chris Sievey Story

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Shigeru Miyamoto's 1999 GDC Keynote

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

    ★★★½

  • Louis C.K. 2017

    ★★★★

  • Jim Norton: Mouthful of Shame

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★½

  • Lucky

    ★★★★½

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★½

  • Sing

    ★★

  • David Brent: Life on the Road

  • Your Name.

    ★★★★

  • Gimme Danger

    ★★★★

  • Pass Thru

  • Tickled

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • The Gamechangers

    ★½