Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
Edit this entry  
03
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shigeru Miyamoto's 1999 GDC Keynote

Shigeru Miyamoto's 1999 GDC Keynote

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
05
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog: The Movie

Sonic the Hedgehog: The Movie

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Power On: The Story of Xbox

Power On: The Story of Xbox

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Let It Be

Let It Be

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
Edit this entry  
02
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry