8ds has logged 191 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oranges and Sunshine

Oranges and Sunshine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
An American Crime

An American Crime

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Opening the Closet

Opening the Closet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Praça Paris

Praça Paris

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Tolerância

Tolerância

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bent

Bent

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
Seventh Moon

Seventh Moon

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Alone Man

Alone Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
8MM

8MM

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Personal Vivator

Personal Vivator

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tudo Bem

Tudo Bem

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Matinta

Matinta

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Kookie

Kookie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Listen to Me

Listen to Me

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Housekeeping

Housekeeping

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Timothy

Timothy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Jester

The Jester

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Keep Your Distance

Keep Your Distance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Quiet Ones

The Quiet Ones

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Praça de Guerra

Praça de Guerra

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Devil's Manor

Devil's Manor

2016
×
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Gis

A Gis

2016
×
Edit this entry  
19
Rebooted

Rebooted

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dá Licença de Contar

Dá Licença de Contar

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Vando Vulgo Vedita

Vando Vulgo Vedita

2017
×
★½
Edit this entry  
17
O Projeto do Meu Pai

O Projeto do Meu Pai

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The World Cup in Recife

The World Cup in Recife

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Demonia: A Melodrama in 3 Acts

Demonia: A Melodrama in 3 Acts

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Pool

Pool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rosinha

Rosinha

2016
×
★★★★★
Edit this entry