RSS feed for La Puerta de Tannhäuser
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Strings

Strings

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Alone

Alone

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Pipes

Pipes

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dear Dictator

Dear Dictator

2017
×
★½
Edit this entry  
10
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★½
Edit this entry  
04
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Possession

Possession

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wife

The Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★
Edit this entry  
22
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Redbelt

Redbelt

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
The First Purge

The First Purge

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Sleepless

Sleepless

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Striking Distance

Striking Distance

1993
×
Read the review Edit this entry  
21
Revenger

Revenger

2019
×
Edit this entry  
21
Before and After

Before and After

1996
×
★★½
Edit this entry  
20
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Breaking In

Breaking In

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★½
Edit this entry  
19
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Carmen and Lola

Carmen and Lola

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Chant of Jimmie Blacksmith

The Chant of Jimmie Blacksmith

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mexican Fighter

Mexican Fighter

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creed II

Creed II

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
10x10

10x10

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Alien Nation

Alien Nation

1988
×
★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silence

Silence

2016
×
★½
Read the review Edit this entry