cam has logged 419 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★
Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Boys and Girls

Boys and Girls

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Stand In

The Stand In

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
14
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
10
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Hair Wolf

Hair Wolf

2018
×
Edit this entry  
09
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
Edit this entry  
08
Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll

Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll

2012
×
Edit this entry  
08
Dragons: Dawn Of The Dragon Racers

Dragons: Dawn Of The Dragon Racers

2014
×
Edit this entry  
07
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★
Edit this entry  
06
Book of Dragons

Book of Dragons

2011
×
Edit this entry  
06
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
Edit this entry  
04
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
Edit this entry