cam has logged 30 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Edit this entry  
10
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry