• Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • I'll Be Home for Christmas

    ★★

  • Secret of the Wings

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Hot Chick

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Blockers

    ★★★

  • Welcome Home, Roxy Carmichael

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Somewhere

    ★★★

  • That Thing You Do!

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Doom Generation

    ★★★★

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★★½

  • Mary Shelley's Frankenstein

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½