RSS feed for Bryan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Miracle

Miracle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Best of Times

The Best of Times

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★½
Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Until the Light Takes Us

Until the Light Takes Us

2008
×
★★½
Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Head

Head

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Edit this entry