• The Batman

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Encanto

  • No Time to Die

  • Belle

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • After We Collided

    ★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★★

  • My Spy

    ★★

  • The Grudge

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Lying and Stealing

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • 14 Cameras

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • BTS: Burn the Stage

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • 12 Strong

    ★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Kidnap

    ★★½