RSS feed for 9755565

9755565 has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Django

Django

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
That Guy Dick Miller

That Guy Dick Miller

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Polar

Polar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Day

The Big Day

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Warlords

The Warlords

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry