• The Batman

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Old Henry

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Mass

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★

  • Greyhound

    ★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½