9VOLT has logged 82 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
8:46

8:46

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry