Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • The Day

  The Day

  ★★★½

  احیانا اگر سریال خانۀ کاغذی را دیده، و آن حجم از شامورتی‌ بازی‌های مخصوص سینمای بدنه هالیوود اوقات‌تان را ناخوش کرده، به جایش این سریال را پیشنهاد می‌کنم. فیلمنامۀ هوشمندانه به همراه میزانسن‌های مؤثر تعلیق‌هایی در سریال ایجاد می‌کنند که از دل آن‌ها می‌توان به تعریف جدیدی از شخصیت‌ها رسید. و نقطۀ قوت این سریال این است که با یک گروگان‌گیری در بانک شروع می‌شود ولی در ادامۀ مسیر به چندین زیرژانر هم سرک می‌کشد و بر غنای متنی خود می‌افزاید.

 • Please, Please Me!

  Please, Please Me!

  یک بزرگواری در وصف این فیلم گفته: «جری لوییس رو جایگزین تام کروزِ "چشمان کاملا باز" کنید!» این جمله بهترین توصیف برای فیلم هست ولی به طور کلی باید روند فیلم‌سازی امانوئل موره را بیشتر پیگیری کنم. به نظر فیلم‌ساز مؤلفی می‌آید. بی‌نهایت بی‌تاب تماشای آثار بعدی او هستم.

Popular reviews

More
 • The Warden

  The Warden

  ★★★

  یکی از بهترین‌ فیلم‌های چند سالۀ اخیر سینمای ایران.
  هر چقدر که بازی و شخصیت‌پردازی سرگرد جاهد(نوید محمّد‌زاده) خوب است، به همان اندازه بازی و شخصیت‌پردازی مددکار(پریناز ایزدیار) بد است. از طرفی فیلم هیچ‌گاه مشخص نمی‌کند که رابطۀ مددکار با سرگرد بر مبنای منفعت بوده و یا او نیز مانند سرگرد دل به این رابطه سپرده. به عقیده‌ام نبود این دوراهی می‌توانست این زوج سینمایی را به یکی از بهترین زوج‌های سینمایی ایران تبدیل کند، در حالیکه، الان رابطه‌ای متعیّن…

 • Richard Jewell

  Richard Jewell

  ★★★½

  وقایع فیلم مربوط به سال ۱۹۹۶ است، ولی فیلمْ فیلمی است که باید در «همین زمان» ساخته می‌شد؛ اکنونی که مفاهیمی چون قانون، حق، مظلوم و غیره توسط رسانه‌ها تعریف می‌شوند. اکنونی که کوتوله‌هایی در هالیوود و اقصی نقاط جهان با جنبش‌هایی جعلی درصدد به پایین کشیدن عالی‌جنابانی همچون وودی آلن و رومن پولانسکی هستند. پس نادیده گرفتن فیلم در فصل جوایز نشانه‌ای جز بر نقوذ و کارکرد داشتن فیلم نیست.

  آخرین فیلم ایستوود، با بازی‌هایی بی‌نهایت درخشان، به خصوص نقش مادر با بازی کتی بیتس، بار دیگر ثابت می‌کند که ما نیازمند چنین هنرمندان بی‌پروایی برای رویارویی با کژی‌ها هستیم.