Sort by
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Neal Brennan: 3 Mics

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • Bridesmaids

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Up

    ★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Iron Man

    ★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★½

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Spider-Man

    ★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • The Matrix

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Titanic

    ★★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★½