RSS feed for Ammon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
GLOW: The Story of the Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Story of the Gorgeous Ladies of Wrestling

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Help!

Help!

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
01
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★½
Edit this entry  
04
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Shane

Shane

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Keanu

Keanu

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry