Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
El crack

El crack

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★½
Edit this entry  
01
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★★★
Edit this entry  
01
Murder by Decree

Murder by Decree

1979
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bull

Bull

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
Coma

Coma

1978
×
★★★★
Edit this entry  
24
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★½
Edit this entry  
22
Willard

Willard

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Demons of the Mind

Demons of the Mind

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hands of the Ripper

Hands of the Ripper

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
Edit this entry  
12
The Keeper of Lost Causes

The Keeper of Lost Causes

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Price We Pay

The Price We Pay

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
The Howling

The Howling

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★
Edit this entry  
09
Bodies

Bodies

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Crime of Cuenca

The Crime of Cuenca

1980
×
★★★★
Edit this entry  
07
Drácula

Drácula

1931
×
★★★½
Edit this entry  
06
Caroline: The Murder That Fooled The World

Caroline: The Murder That Fooled The World

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Red State

Red State

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Monster

Monster

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Arctic Void

Arctic Void

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Edit this entry  
28
M

M

1931
×
★★★★
Edit this entry  
27
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hush

Hush

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dive

The Dive

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Revenge

Revenge

1971
×
★★★
Edit this entry  
20
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Appendage

Appendage

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
V/H/S/85

V/H/S/85

2023
×
★★
Edit this entry  
14
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jericho Ridge

Jericho Ridge

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Aliens Abducted My Parents and Now I Feel Kinda Left Out

Aliens Abducted My Parents and Now I Feel Kinda Left Out

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
The Deep Dark

The Deep Dark

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

2023
×
★★
Edit this entry