Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★½
Read the review Edit this entry