Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
National Anthem

National Anthem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Breaking Ice

The Breaking Ice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La Chimera

La Chimera

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Sorry/Not Sorry

Sorry/Not Sorry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Flipside

Flipside

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frybread Face and Me

Frybread Face and Me

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
NAGA

NAGA

2023
×
Edit this entry  
12
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Rustin

Rustin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
His Three Daughters

His Three Daughters

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hit Man

Hit Man

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hajjan

Hajjan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Burial

The Burial

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dear Jassi

Dear Jassi

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Summer Qamp

Summer Qamp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Close to You

Close to You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boil Alert

Boil Alert

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Woman of the Hour

Woman of the Hour

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Queen of My Dreams

The Queen of My Dreams

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
They Shot the Piano Player

They Shot the Piano Player

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Don't Know Who You Are

I Don't Know Who You Are

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dead Don't Hurt

The Dead Don't Hurt

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Working Class Goes to Hell

Working Class Goes to Hell

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Kill

Kill

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nothing Compares

Nothing Compares

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christopher at Sea

Christopher at Sea

2022
×
Edit this entry  
25
Silverado

Silverado

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Chipmunk Adventure

The Chipmunk Adventure

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time in Uganda

Once Upon a Time in Uganda

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
LOLA

LOLA

2022
×
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lynch/Oz

Lynch/Oz

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry