Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Firefox

Firefox

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hulk

Hulk

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man Standing Next

The Man Standing Next

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Harlequin

Harlequin

1980
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★½
Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Edit this entry  
04
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
31
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★½
Edit this entry  
11
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Trust

The Trust

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Edit this entry