Sort by
  • The Bunker Game

    ★★★★

  • The Manor

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Malignant

    ★★

  • The 8th Night

    ★★★★½

  • Offseason

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • The Rope Curse 2

    ★★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★★★

  • The Pale Door

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • Ghosts of War

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • Lingering

    ★★★★

  • The Droving

    ★★½

  • May the Devil Take You Too

    ★★★★

  • The Bridge Curse

    ★★★★½

  • Bhoot: Part One - The Haunted Ship

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★★★

  • Susan Hill's Ghost Story

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Midway

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Countdown

    ★★★½

  • Documenting the Witch Path

  • Impetigore

    ★★★★

  • Blood Vessel

    ★★★★

  • Z

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Warning: Do Not Play

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Cruel Peter

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Deadcon

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • 0.0MHz

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Silence

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★★

  • Queen of Spades: Through the Looking Glass

    ★★★½

  • Inhuman Kiss

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • IO

    ★★½

  • Inner Ghosts

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★★

  • Agatha and the Truth of Murder

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Dead in the Water

    ★★★★½

  • Hunter Killer

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Animas

    ★★★★