RSS feed for Erwinnator
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Edit this entry  
23
Loop

Loop

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Out

Out

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★½
Edit this entry  
22
Forky Asks a Question: What is Reading?

Forky Asks a Question: What is Reading?

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
★★
Edit this entry  
20
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Forky Asks a Question: What Is Cheese?

Forky Asks a Question: What Is Cheese?

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
10 jours en or

10 jours en or

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★
Edit this entry  
07
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Legend of Mor'du

The Legend of Mor'du

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Playing by Heart

Playing by Heart

1998
×
★★½
Edit this entry  
02
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Hercules in New York

Hercules in New York

1970
×
★½
Edit this entry  
29
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Rising High

Rising High

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Wind

Wind

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Queen of Spades: The Dark Rite

Queen of Spades: The Dark Rite

2015
×
★★
Edit this entry  
23
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Woman

The Woman

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★½
Edit this entry