RSS feed for Luke
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Ocean's 8

Ocean's 8

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Edit this entry  
06
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Covenant

The Covenant

2006
×
Edit this entry  
03
xXx

xXx

2002
×
★★
Edit this entry  
02
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Barely Legal

Barely Legal

2003
×
½
Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★
Edit this entry  
23
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry