Sort by
  • Napoleon

    ★★★★★

  • Beckham

    ★★★★

  • Who Killed Jill Dando?

  • The Creator

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • Air

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Stutz

    ★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • The Ghost of Richard Harris

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • The Northman

    ★★★★★

  • To Leslie

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Brian and Charles

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ½

  • King Richard

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★★

  • Gunda

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Cheer

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★