Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • 16, Define Me

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Playing with Fire

    ½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • A Wrinkle in Time

  • Love, Simon

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Cars 3

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½