Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Destiny

Destiny

1997
×
★★½
Edit this entry  
26
Bruno Reidal: Confessions of a Murderer

Bruno Reidal: Confessions of a Murderer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sound of Scars

The Sound of Scars

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wet Sand

Wet Sand

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Is Not Me

This Is Not Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Cop Secret

Cop Secret

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Manscaping

Manscaping

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Divide

The Divide

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Perfect David

The Perfect David

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Distant Place

A Distant Place

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Framing Agnes

Framing Agnes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ultraviolette and the Blood-Spitters Gang

Ultraviolette and the Blood-Spitters Gang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flee

Flee

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Invisible: Gay Women in Southern Music

Invisible: Gay Women in Southern Music

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
North by Current

North by Current

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Boulevard! A Hollywood Story

Boulevard! A Hollywood Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Death and Bowling

Death and Bowling

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Walk With Me

Walk With Me

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Charli XCX: Alone Together

Charli XCX: Alone Together

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
I Want to Talk About Duras

I Want to Talk About Duras

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fanny: The Right to Rock

Fanny: The Right to Rock

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★½
Edit this entry  
06
Excess Will Save Us

Excess Will Save Us

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Taro

Taro

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Jules Deelder: Dead-Alive

Jules Deelder: Dead-Alive

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Penelope My Love

Penelope My Love

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Malintzin 17

Malintzin 17

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Assault

Assault

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Stranger Than Rotterdam with Sara Driver

Stranger Than Rotterdam with Sara Driver

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Inferno Rosso: Joe D'Amato on the Road of Excess

Inferno Rosso: Joe D'Amato on the Road of Excess

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tralala

Tralala

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Every Week Seven Days

Every Week Seven Days

1964
×
★★★
Edit this entry  
31
So Loud the Sky Can Hear Us

So Loud the Sky Can Hear Us

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Men and Voices of the Socialist Congress of Livorno, Italy 1921

Men and Voices of the Socialist Congress of Livorno, Italy 1921

1921
×
★★½
Edit this entry  
31
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Ida Lupino: Gentlemen & Miss Lupino

Ida Lupino: Gentlemen & Miss Lupino

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Paris Window

Paris Window

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Now and Forever Time to Reclaim Life

Now and Forever Time to Reclaim Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Life is Cheap... But Toilet Paper Is Expensive

Life is Cheap... But Toilet Paper Is Expensive

1989
×
Edit this entry  
29
Emanuelle and Françoise

Emanuelle and Françoise

1975
×
★★★
Edit this entry  
29
France

France

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mondig Zuid

Mondig Zuid

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Edit this entry