Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Frequency

Frequency

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tank

The Tank

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
The Mill

The Mill

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Plague

The Plague

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Knowing

Knowing

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
White Noise

White Noise

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Battleship

Battleship

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fall

Fall

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
South Park the Streaming Wars

South Park the Streaming Wars

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Death of a Nation

Death of a Nation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
2000 Mules

2000 Mules

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
½
Read the review Edit this entry