Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Zatoichi and the Chess Expert

Zatoichi and the Chess Expert

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zatoichi and the Doomed Man

Zatoichi and the Doomed Man

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Line of Duty 3

In the Line of Duty 3

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Magnificent Warriors

Magnificent Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Convict 13

Convict 13

1920
×
Edit this entry  
05
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
1883

1883

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
Edit this entry  
19
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
McLintock!

McLintock!

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zatoichi's Revenge

Zatoichi's Revenge

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adventures of Zatoichi

Adventures of Zatoichi

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fight, Zatoichi, Fight

Fight, Zatoichi, Fight

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zatoichi's Flashing Sword

Zatoichi's Flashing Sword

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zatoichi and the Chest of Gold

Zatoichi and the Chest of Gold

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zatoichi on the Road

Zatoichi on the Road

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zatoichi the Fugitive

Zatoichi the Fugitive

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Tale of Zatoichi Continues

The Tale of Zatoichi Continues

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Makanai: Cooking for the Maiko House

The Makanai: Cooking for the Maiko House

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Royal Warriors

Royal Warriors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Time Gambling Boss

Big Time Gambling Boss

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Laid-Back Camp The Movie

Laid-Back Camp The Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Room Camp

Room Camp

2020
×
Edit this entry  
14
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
How Heavy Are the Dumbbells You Lift?

How Heavy Are the Dumbbells You Lift?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Baby Assassins

Baby Assassins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Between the Tides

Between the Tides

1958
×
Edit this entry  
09
A Future on Rail

A Future on Rail

1957
×
Edit this entry