RSS feed for Arvid
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
11
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Road

The Road

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
The International

The International

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Witness

Witness

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coin Operated

Coin Operated

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Up

Up

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Charade

Charade

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Lion Down

Lion Down

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Touch Anything

Don't Touch Anything

×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bank Job

The Bank Job

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antibodies

Antibodies

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aren't You Happy?

Aren't You Happy?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Dog Barking at the Moon

A Dog Barking at the Moon

2019
×
½
Read the review Edit this entry