Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Asterix vs. Caesar

Asterix vs. Caesar

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★½
Edit this entry  
02
The Longest Yard

The Longest Yard

1974
×
★★★
Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★
Edit this entry  
31
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
TMNT

TMNT

2007
×
★★½
Edit this entry  
28
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Invincible

Invincible

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
26
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rambo

Rambo

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Congo

Congo

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★½
Edit this entry  
18
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Death Wish V: The Face of Death

Death Wish V: The Face of Death

1994
×
★★
Edit this entry  
17
Death Wish 4: The Crackdown

Death Wish 4: The Crackdown

1987
×
★★½
Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★½
Edit this entry  
15
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★
Edit this entry  
12
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spiral

Spiral

1998
×
★★
Edit this entry  
10
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★
Edit this entry  
09
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1953
×
★★½
Edit this entry  
08
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
½
Edit this entry  
07
The Robber Hotzenplotz

The Robber Hotzenplotz

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★½
Edit this entry