Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
29
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Scorpion King 5: Book of Souls

The Scorpion King 5: Book of Souls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Scorpion King 4: Quest for Power

The Scorpion King 4: Quest for Power

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Scorpion King 3: Battle for Redemption

The Scorpion King 3: Battle for Redemption

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Washing Machine

The Washing Machine

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
Read the review Edit this entry  
01
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Body Count

Body Count

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dio: Dreamers Never Die

Dio: Dreamers Never Die

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Dio: Dreamers Never Die

Dio: Dreamers Never Die

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
P2

P2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Species

Species

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Villains

Villains

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★
Read the review Edit this entry