Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
The Rookie

The Rookie

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Chase

The Chase

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sun and Concrete

Sun and Concrete

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★½
Edit this entry  
23
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Murphy's Law

Murphy's Law

1986
×
★★½
Edit this entry  
17
Mr. Majestyk

Mr. Majestyk

1974
×
★★★½
Edit this entry  
16
Death Hunt

Death Hunt

1981
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hurricane Smith

Hurricane Smith

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Death Wish 4: The Crackdown

Death Wish 4: The Crackdown

1987
×
★★½
Edit this entry  
01
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★½
Edit this entry  
31
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wing Chun

Wing Chun

1994
×
★★½
Edit this entry  
21
Tai-Chi Master

Tai-Chi Master

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sixty Minutes

Sixty Minutes

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Voyage to the Bottom of the Sea

Voyage to the Bottom of the Sea

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rift

The Rift

1990
×
★★★
Edit this entry  
11
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★½
Edit this entry  
09
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
★½
Edit this entry  
05
Girl You Know It's True

Girl You Know It's True

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perfect Weapon

The Perfect Weapon

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
The Expert

The Expert

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hitman

The Hitman

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
Street Knight

Street Knight

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Operation Y and Other Shurik's Adventures

Operation Y and Other Shurik's Adventures

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hollow Point

Hollow Point

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
Always Trouble with the Teachers

Always Trouble with the Teachers

1968
×
Read the review Edit this entry  
24
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Breaking News

Breaking News

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Maggie

Maggie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
End of Days

End of Days

1999
×
★★½
Edit this entry  
11
Hellbound

Hellbound

1994
×
★★
Edit this entry  
02
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
02
Project A

Project A

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ballistic: Ecks vs. Sever

Ballistic: Ecks vs. Sever

2002
×
★★
Edit this entry  
25
Just Heroes

Just Heroes

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zelig

Zelig

1983
×
★½
Read the review Edit this entry