Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Madame Web

Madame Web

2024
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Watch

The Watch

2012
×
★★
Edit this entry  
17
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Drowning Mona

Drowning Mona

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★½
Edit this entry  
03
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Destroy All Neighbors

Destroy All Neighbors

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maggie Moore(s)

Maggie Moore(s)

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★½
Edit this entry  
01
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★½
Edit this entry  
31
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cocaine Shark

Cocaine Shark

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
The Sunshine Boys

The Sunshine Boys

1975
×
★★
Edit this entry  
19
A Murder at the End of the World

A Murder at the End of the World

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Reno 911!: It's a Wonderful Heist

Reno 911!: It's a Wonderful Heist

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Little Richard: I Am Everything

Little Richard: I Am Everything

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uzumaki

Uzumaki

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Feeders

Feeders

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The House

The House

2017
×
★★
Edit this entry  
21
The Nun II

The Nun II

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mark of the Devil

Mark of the Devil

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★
Edit this entry  
02
Evil Judgment

Evil Judgment

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry