Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★½
Edit this entry  
29
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
1945

1945

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bad Poems

Bad Poems

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Question in Details

Question in Details

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Primer

Primer

2004
×
Edit this entry  
17
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
16
Tall Tales

Tall Tales

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Complete Unknown

Complete Unknown

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Paris Is Us

Paris Is Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Celebration

Celebration

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Animas

Animas

2018
×
Edit this entry  
04
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Piercing

Piercing

2018
×
★½
Edit this entry  
27
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
Edit this entry  
18
The Purity of Vengeance

The Purity of Vengeance

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Close

Close

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
1985

1985

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Edit this entry  
21
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pledge

Pledge

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry