Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
Edit this entry  
18
Matt Rife: Natural Selection

Matt Rife: Natural Selection

2023
×
Edit this entry  
17
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
Edit this entry  
15
The Marvels

The Marvels

2023
×
Edit this entry  
14
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
Edit this entry  
09
The Improv: 60 and Still Standing

The Improv: 60 and Still Standing

2023
×
Edit this entry  
06
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
Edit this entry  
02
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Edit this entry  
30
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Hunted

Night of the Hunted

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Things

Bad Things

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Angry Black Girl and Her Monster

The Angry Black Girl and Her Monster

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monster Inside: America's Most Extreme Haunted House

Monster Inside: America's Most Extreme Haunted House

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jagged Mind

Jagged Mind

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slotherhouse

Slotherhouse

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alone at Night

Alone at Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pet Sematary: Bloodlines

Pet Sematary: Bloodlines

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
Edit this entry  
06
V/H/S/85

V/H/S/85

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
You’re Killing Me

You’re Killing Me

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elevator Game

Elevator Game

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Killer Book Club

Killer Book Club

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Reptile

Reptile

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vacation Friends 2

Vacation Friends 2

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strays

Strays

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry